Skrawki natury - wystawa malarstwa Renaty Szurygi

Zapraszamy do Galerii Krańcowej na wystawę malarstwa Renaty Szurygi , zatytułowaną „Skrawki natury”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 3 marca 2023 roku, o godzinie 18:00.

Wystawę będzie można oglądać od 3 do 30 marca 2023 roku w Galerii Krańcowej.

Renata Szuryga urodziła się w 1972 roku, w Świdniku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie oraz studiów na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, gdzie dyplom z malarstwa uzyskała w pracowni prof. Adama Styki. Od 1999 roku jest instruktorką sztuk plastycznych i opiekunką grupy “Pod Błękitną Paletą” w Centrum Kultury w Świdniku. Oprócz zainteresowań zawodowych, uprawia malarstwo, grafikę i rękodzieło. Od 2010 roku jest członkinią Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki PLAMA.

Jest autorką 15 wystaw indywidualnych, lecz uczestniczyła też w licznych wystawach zbiorowych oraz plenerach malarskich. Współpracuje z galeriami: Kwadrat Art w Poznaniu, Na placu w Krakowie i GalleryONEmain w New Jersey. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. Jest ponadto laureatką wielu nagród i wyróżnień, między innymi: Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, w 2010 roku czy Nagrody Burmistrza Miasta Świdnik w Dziedzinie Kultury w 2018 roku.

Artystka uprawia malarstwo, którego tematyką są motywy roślinne oraz pejzaż, ujęty w sposób przypominający nieco witraże. Ulubionymi technikami, którymi się posługuje, są technika olejna, akwarela (mały format) oraz sztuki zdobnicze i użytkowe, które wykorzystuje w swej pracy z młodszym pokoleniem. Wystawa “Skrawki natury” to zbiór prac olejnych, powstałych w latach 2021 – 2023. Są to obrazy ukazujące fragmenty pejzażu, skrawki tego co mijamy, wyjeżdżając poza miasto: łąki, stare chałupy, makowe pola, osty i inne malowane naturą, choć wypierane przez współczesność, obrazy.

Other exhibitions by Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Galeria Krańcowa: Teresa Stasiak "nieZmienność"

Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Wystawa pokonkursowa XV Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii"

Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Wystawa akwareli Wiesława Stefańskiego

-

Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Petrykiwka - wystawa malarstwa Oleny Kovalenko

-

Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Wystawa malarstwa Hanny Gralak

-