Wystawa malarstwa Hanny Gralak

Zapraszamy do Galerii Krańcowej na wystawę prac malarskich Hanny Gralak, organizowaną w ramach projektu „Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP”.

Wernisaż wystawy odbędzie się 9 grudnia 2022 roku, o godzinie 18:00.

Wystawę będzie można oglądać od 9 grudnia 2022 roku do 27 stycznia 2023 roku w Galerii Krańcowej.

Hanna Gralak urodziła się we Wrocławiu. Z zawodu jest nauczycielem. Od 2007 roku należy do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Ukończyła trzyletnie Ognisko Plastyczne przy TPSP, pod kierunkiem nauczycieli: Waldemara Arbaczewskiego i Macieja Bijasa. Od 2016 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych w TPSP w Lublinie, poplenerowych w Nałęczowie, Józefowie, Łosicach i Sosnowicy, a także na wystawach indywidualnych w Lublinie, Łęcznej, Radawczyku i Krasnymstawie.


"Hanna Gralak bardzo szybko odnalazła swój oryginalny sposób wypowiedzi. W jej malarstwie widać wpływy koloryzmu polskiego, a w szczególności Artura Nacht-Samborskiego i Jana Szancenbacha. Oryginalne, pełne ekspresji kompozycje, szlachetna kolorystyka, harmonia, przestrzeń i delikatne światło, prześlizgujące się po przedmiotach, to cechy charakterystyczne malarstwa Hanny Gralak, która lubi eksperymentować. Grube impasty położonej farby, zachlapania, laserunki podkreślają strukturę materii tych subtelnych malarskich kompozycji, skłaniających nas do zatrzymania i zadumy."
dr hab. Mariusz Drzewiński prof. UMCS

Other exhibitions by Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Galeria Krańcowa: Teresa Stasiak "nieZmienność"

Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Wystawa pokonkursowa XV Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Dzieła Mistrzów Inspiracją Współczesnej Fotografii"

Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Skrawki natury - wystawa malarstwa Renaty Szurygi

-

Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Wystawa akwareli Wiesława Stefańskiego

-

Dom Kultury Bronowice w Lublinie

Petrykiwka - wystawa malarstwa Oleny Kovalenko

-