Menu

INNA HISTORIA | MATRIXSTORY - 3D virtual exhibition by Graphics and Media Art ASP Wroclaw

INNA HISTORIA | MATRIXSTORY

Wed, 03/17/2021 to Sat, 04/17/2021

curated by:

Inna Historia to cykl wystaw prezentujących różne metody prowadzenia narracji w nowych mediach. Tegoroczna, czwarta edycja odbywa się w wirtualnej przestrzeni galerii Kunstmatrix.
Zamknięte przez trwającą ponad rok pandemię COVID 19 instytucje kultury zmusiły nas do poszukiwań alternatywnych miejsc wystawienniczych. Naturalnym obszarem poszukiwań stał się internet, do którego przeniosło się całe życie artystyczne i kulturalne. Te alternatywne miejsca okazały się wirtualnym naśladownictwem - symulakrum - przestrzeni galeryjnych. Odsłoniły żywe jeszcze przywiązanie do tego, co było przed lockdownem i podważyły jednocześnie sens działalności wystawienniczej w tradycyjnej postaci.
Inna Historia | Matrixstory jest zaproszeniem do prowadzenia gry z takim miejscem i próbą znalezienia sensu w wirtualnej ekspozycji. Trzy, udające wnętrze galerii, otwarte moduły zawieszone w białej, nieskończonej przestrzeni podpowiadają działania subwersyjne i ironiczne.
Wielkim nieobecnym tej wystawy jest oczywiście widz – w przestrzeni bez awatarów nic nie zaburza wirtualnej pustki. Obecność każdego z nas zostaje zredukowana do samotnego, kontemplującego spojrzenia.

Pomimo tej (pozornej) niedogodności zapraszamy na wernisaż. Zapewniamy jedyne w swoim rodzaju oprowadzanie kuratorskie oraz kieliszek wirtualnego wina, które każdy będzie mógł sobie wydrukować sam na domowej drukarce 3d.

more exhibitions of Graphics and Media Art ASP Wroclaw

Graphics and Media Art ASP Wroclaw

Inclusion - Silkscreen International Print Exchange

01 Nov 2021 to 30 Nov 2021

Graphics and Media Art ASP Wroclaw

Kwadrat

14 Jun 2021 to 28 Jun 2021

Graphics and Media Art ASP Wroclaw

Whispers & Noises

31 May 2021 to 14 Jun 2021

Graphics and Media Art ASP Wroclaw

WZOROWA 21

06 May 2021 to 10 Jul 2021

Graphics and Media Art ASP Wroclaw

PrintCard Wrocław exhibition/ exchange/ existence vol.2

08 Mar 2021 to 01 Apr 2021

Pages

Do you like the exhibition?

Cookies help us to provide certain features and services on our website. By using the website, you agree that we use cookies. Privacy policy