Menu

İzmit Tarihinde İz Bırakanlar Yağlıboya Resim Sergisi - 3D virtual exhibition by Art Nicomedia 3D Art Gallery

İzmit Tarihinde İz Bırakanlar Yağlıboya Resim Sergisi

So, 04/12/2020Do, 04/15/2021

curated by:

Onların birçoğunu tanımıyor, adlarını, ünvanlarını daha önce hiç duymamış olabilirsiniz. Kimi bu kentte ilk yerleşimi kuran, kimi namı avrupaya yayılmış İzmitli bir hekim, kimi de kentin düşman işgalinden kurtuluşunda destan yazmış isimler.
Nikomedes'le, Feyzullah İzmidi'yle, Pilinius'la, Akça Koca Bey'le ve diğer birçok isimle belki de ilk kez tanışıyorsunuz ...!

Kimlerden mi bahsediyoruz? Onlar bir kent olarak 2.300 yıllık aralıksız bir geçmişe sahip olan İzmit’in tarihine yön veren, kararlarıyla, hizmetleriyle, kahramanlıklarıyla kent tarihine damga vuran isimler.

Çalışmalarımıza başlarken kentimizin tarihi ve arkeolojik geçmişinin geniş bir yelpazeye sahip olduğunu gördük. Yaşadığımız kentin bu zengin tarihi karşısında duygularımızı bilgi birikimiyle yoğunlaştırarak tarihi doku ile bütünleştirdik. İçinde bulunduğumuz bölgenin bu zenginliğini sanatla birleştirip belgelenmesi için projeye destek vermek istedik. Bu heyecanla çalışmalarımızı; tarih-arkeoloji verilerden faydalanarak gerçekleştirdik.
Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği kültür sanat projelerinden biri olan, proje danışmanlıklarını tarihçi yazar Volkan Şenel ve Kocaeli Müze Müdürü ve aynı zamanda dernek üyemiz olan arkeolog Rıdvan Gölcük'ün yaptığı "İzmit Tarihinde İz Bırakanlar" isimli yağlı boya resim sergisi projemizde, dernek üyesi sanatçılarımız Vehbiye Başkan ve Ecaterina Nicolau'nun gerçekleştirdiği yağlı boya portre resim çalışmalarında kentdaşlarımızı tarih kokan bir yolculuğa çıkarıyoruz.

weitere Ausstellungen von Art Nicomedia 3D Art Gallery

Art Nicomedia 3D Art Gallery

28 Haziran - İzmit'in Kurtuluş Günü Yağlı Boya Resim Sergisi

26.06.202007.07.2020

Art Nicomedia 3D Art Gallery

Selections By AUS

permanent exhibition

Art Nicomedia 3D Art Gallery

Selections By Erol Efir Painting

permanent exhibition

Art Nicomedia 3D Art Gallery

Ancient Nicomedia & Izmit Illustrations Exhibition

02.05.202002.05.2023

Art Nicomedia 3D Art Gallery

Mevlana and Whirling Dervishes

01.05.202001.05.2023

Seiten

Do you like the exhibition?

Cookies help us to provide certain features and services on our website. By using the website, you agree that we use cookies. Privacy policy